Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Kemény szavak, nyers igazságok. Egy félrabságra kényszerült magyar főpap jelzői.
„Sztálin az ország első temetkezési vállalkozója. Szívósan gyűlöl és kitartóan bosszúálló. Könyörtelen ragadozó és rettenetes agyafúrt, de nem okos. Kielégíthetetlen a hatalomszomja. Hruscsov a vérszomjas, a kíméletes, a hízelgő, a nyugatos, az utazó, az imperialista, az igazmondó, a goromba, a szónok, az udvarképes, a békeharcos. Kádár az érthetetlen talány. Megszállott? Pár hónap alatt átgázolt barátain, fogoly- és minisztertársain…. Kemény szavak, nyers igazságok. Egy félrabságra kényszerült magyar főpap jelzői. Ösztönös és erős mondatok.
Kicsit furcsa érzés kerített hatalmába, amikor az első, Mindszenty József által nem a nyilvánosságnak szánt, a követségi magányban önmaga lekötésére, tájékozottságának szinten tartására, a világ folyásának tanulmányozása végett lejegyzett sorait először és elsőként tette közzé a Szépmíves (Mindszenty József: 1956 – Írások a hagyatékból. 2016). Zavart, hogy nem is titkolják, Mindszenty atya nem kívánta megjelentetni a forradalom leverésével, a megtorlásokkal, az »ellenzékieskedő kommunista« Nagy Imrével és Kádárral, az ő méltánylóival kapcsolatos gondolatait. Ennek ellenére vagy éppen ezért újabb hasonló »forrásközléssel« jelent meg a kiadó a bíboros kéz- és gépiratait őrző alapítvány hozzájárulásával. Valóban izgalmas, éleslátással, szókimondással bíró, a »félrab« szerzőjük nem mindennapi tájékozottságáról tanúskodó bátor szövegek, kisesszék ezek.
Tanítani, idézni lenne érdemes őket a történelemórákon, vagy felolvasni belőlük rendhagyó iskolai megemlékezéseken, esetleg az amerikai nagykövetség autentikus Szabadság téri épülete előtt. Úgy és olyanokat ír Kádárról, Hruscsovról, amelyek akkori kiszivárgása nem csak számára, de a »jó oldalon álló« szuperhatalomnak is súlyos fejfájást okozhatott volna.
A Kommunista arcélek címen napvilágot látott gondolat- és jegyzetfolyamok két nagyobb egységre tagolják a könyvet. Az első javarészt a Szovjetunióval, s azon belül Sztálinnal és Hruscsovval foglalkozik, érthetően hangsúlyt helyezve az egyház(ak) helyzetére. Kitér Albániára és Kínára, de Marxról, Engelsről és Leninről sem hallgatja el véleményét. A papok megkísértéséről megállapítja, hogy »renegátokat szabadítanak, erőszakolnak rá a hívekre«, »provokatőröket szerveznek a gyóntatószékbe«. Tudjuk, hogy az »értékesebb« papokat bebörtönözték, száműzték a vallásszabadság bolsevista álarca alatt. Gondolatainak tűhegyes szilánkjai böknek, szúrnak, az idő sem cáfolta meg őket. Mélységüket és igazságukat még azok is kénytelenek elismerni, akik nincsenek oda az egyházért, a vallásért.”